ملاقات ازدواج دستگیری اخبار حوادث

ملاقات: ازدواج دستگیری اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی پیش‌بینی قیمت دلار در سال‌های آتی

نایب مدیر اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران و چین پیش‌بینی کرد که دلار در سال‌های آتی نسبت به قیمت میانگین امسال با حدود ۱۰ درصد زیاد کردن در بازار روبرو شود.&nb

پیش‌بینی قیمت دلار در سال‌های آتی

آینده نگری قیمت دلار در سال های آتی

عبارات مهم : بازار

نایب مدیر اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران و چین آینده نگری کرد که دلار در سال های آتی نسبت به قیمت میانگین امسال با حدود ۱۰ درصد زیاد کردن در بازار روبرو شود.

مجیدرضا حریری در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: قیمت ارز در واقع در بودجه مشخص نمی شود. قیمت ارز با عملیات حسابداری محاسبه می شود. بر این اساس که دولت چقدر درآمد نفتی جهت خودش در بودجه متصور شده است است.

پیش‌بینی قیمت دلار در سال‌های آتی

وی ادامه داد: سال گذشته قیمت ارز در بودجه ۳۲۰۰ تومان بود ولی امروز بانک مرکزی حدود ۳۵۰۰ تومان ارز را می فروشد، بعد این عددهایی که در بودجه مطرح می شود نمی تواند ملاک عمل بانک مرکزی باشد. این ها عددهایی است که در صورت حساب های دولتی یا در گمرک به عنوان ماخذ استفاده می شود.

نایب مدیر اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران و چین افزود: اینکه قیمت ارز در بودجه چقدر دیده می شود مهم نیست بلکه آنچه در صحنه عمل اتفاق می افتد مهم هست. توصیه اساسی اینجاست که باید مشخص شود قیمت شناور مدیریت شده است جهت ارز چقدر است و اینکه چه زمانی قرار است به نقطه ای برسیم که می خواهیم دلار را تک نرخی کنیم یا اگر قرار نیست ارز تک نرخی شود اعلام کنند که قرار نیست ارز تک نرخی شود.

نایب مدیر اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران و چین پیش‌بینی کرد که دلار در سال‌های آتی نسبت به قیمت میانگین امسال با حدود ۱۰ درصد زیاد کردن در بازار روبرو شود.&nb

حریری اظهار کرد: این ها مسائلی است که زیاد منجر به سردرگمی فعالان اقتصادی می شود. تصور این است که دلار در سال های آتی نسبت به میانگین سال ۱۳۹۶ با حدود ۱۰ درصد زیاد کردن در بازار روبرو خواهد شد. ولی مهم تر این است دولت چقدر بر دلارهایی که حاصل از فروش نفت هست، تسلط دارد.

این فعال اقتصادی اضافه کرد: باید بدانیم اوضاع دسترسی ما به منابع ارزی چگونه هست، آن موقع است که سیاست ها قابل تعریف تر می شود. چون همه اکنون با دید اقتصاد بازار آزاد به دلار نگاه می کنند ولی این نظر را هنگامی که در شرایط اضطرار باشیم می توانیم زیر پا بگذاریم. ولی اینکه نخواهیم ببینیم در چه شرایطی هستیم باعث سوء تفاهم می شود.

واژه های کلیدی: بازار | مرکزی | اقتصادی | بازرگانی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs